44,105 (1958-1961)
40,000 (1947-1957)
30,000 (1924-1946)
5,600 (1913-1923)

A Bobby Dodd Stadium at Historic Grant Field a North Avenue és a Techwood Drive sarkán található futballstadion a Georgia Institute of Technology campusán, Atlantában, Georgia államban. A gyakran “Ramblin’ Wreck”-ként emlegetett Georgia Tech Yellow Jackets futballcsapat otthona, kezdetleges formában 1905 óta, teljes stadionként pedig 1913 óta. A csapat az Atlantic Coast Conference tagjaként részt vesz a Division I Football Bowl Subdivisionben. Ez egyben az FBS legrégebbi és legtöbb győzelmet elért stadionja.

Elhelyezkedés

A stadion a Georgia Tech campus keleti oldalán található, szemben a gólyaköltöző létesítményekkel, és csak egy rövid sétára a campus könyvtárától és a diákszövetségek/szövetségek sorától. A létesítmény Atlanta belvárosában található, közvetlenül a 75/85-ös autópálya (a “Downtown Connector”) mellett, a híres Varsity étteremmel szemben. A stadion atmoszférája egyedülálló a környezetében, a meccsek alatt festői kilátás nyílik Atlanta belvárosára és Midtown Atlanta égboltjára.

Történelem

A Grant Field a legrégebbi folyamatosan használt egyetemi futballpálya az Egyesült Államok déli részén, és a legrégebbi az FBS-ben.

A jelenlegi helyszínen 1905 óta játszanak futballt. Először 1913-ban építettek állandó lelátókat, főként a Tech diákjai. A stadiont eredetileg Hugh Inman Grantről nevezték el, aki John W. Grant, egy ismert atlantai kereskedő és a stadion eredeti jótevőjének fia volt.

Grant Field és a keleti lelátók. (Figyeljük meg a háttérben a Techwood Drive mentén álló házakat, amelyek más korai fotókon is láthatók.)

1988-ban átnevezték a pályát Bobby Dodd, az iskola eddigi legtöbb győzelmet elért edzőjének tiszteletére. A játékfelületet továbbra is Grant Fieldnek nevezik.

Wardlaw Center

A stadion alig, vagy egyáltalán nem hasonlít eredeti formájára, mivel többször bővítették. Az eredeti létesítmény, amely nagyjából a jelenlegi stadion nyugati lelátóinak alsó szintjének felel meg, 5600 férőhelyes volt. A terület domborzata északról dél felé emelkedik, és ez a lejtő jól látható a korai fényképek hátterében, mielőtt a lejtőket a föléjük épített nagy lelátók eltakarták volna. Ennek a természetes lejtésnek köszönhetően maga a pálya nagy része az utcaszint alatt van. A korai fotók hátterében megfigyelhető házakat az 1930-as években kollégiumi épületek váltották fel.

1925-re elkészült a keleti és a déli lelátó, így a stadion egy 30 000 férőhelyes patkó alakú, nyitott északi véggel. A nyugati lelátót átépítették, és 1947-ben egy nagy sajtópáholyt építettek hozzá, így a befogadóképesség 44 000 főre nőtt. Az eredeti, teljesen acélból készült, 4 105 férőhelyes északi lelátót 1958-ban emelték, majd 1962-ben és 1968-ban a keleti és a nyugati oldalhoz is hozzáépítették a felső fedélzeteket, így a stadion befogadóképessége elérte az eddigi legmagasabb, 58 121 férőhelyet. 1985-ben a déli lelátókat lebontották, hogy helyet csináljanak a William C. Wardlaw Center számára, amely egy modern pályaház és atlétikai irodai létesítmény, amely a stadiontól északra található régi Heisman Gym létesítményeit váltotta fel.

Északi lelátók

A jelenlegi, modern nyugati lelátó a régi beton lelátót takarja, amely alul még ép. A magas köztes teret jelenleg raktárnak használják. A Grant Fieldet alkalmanként az Atlanta Falcons mérkőzéseinek helyszínéül használták a csapat korai éveiben, amikor a csapat az Atlanta-Fulton County Stadiumon osztozott a Major League Baseballban szereplő Atlanta Braves-szel, és menetrendi konfliktusok adódtak. A világítást 1998-ban cserélték ki.

GT A Bobby Dodd Stadiumba belépő szurkolók

A 2001-es szezont követően nagyszabású bővítési és felújítási projektbe kezdtek, amelyet két szakaszban végeztek el, hogy a 2002-es szezont már a stadionban játszhassák. A 2002-es szezonra az ülőhelyeket visszahelyezték a Wardlaw Center előtti déli végébe, az eredeti északi lelátót és a keleti alsó lelátót pedig újjáépítették és beboltozták. A 2002-es szezont követően a bővítést egy hatalmas, szabadon álló felső fedélzet hozzáadásával fejezték be az északi végzónában. Az északi végzóna felső fedélzetének hozzáadásával a Bobby Dodd Stadion elérte jelenlegi befogadóképességét. Az új stadiont 2003. szeptember 2-án, az Auburn Tigers elleni 2003-as hazai szezonnyitó mérkőzésen avatták fel.

2009 nyarán a Bobby Dodd Stadion számos változáson ment keresztül. Először is felújították az eredményjelzőt, amely a befejezés után kétszer akkora lett, mint a régi eredményjelző. Emellett a Wardlaw Center előtt, valamint a stadion oldalai mentén szalagtáblákat helyeztek el. Egy másik változás a stadion hangrendszerének javítása volt.

Nevezetes mérkőzések

Cumberland vs. Georgia Tech mérkőzés a Grant Field-en. Keletre nézve a Techwood Drive felé (figyelem, más korai fotókon is látható házak).

1916. október 7: Georgia Tech 222, Cumberland College 0
Az amerikai futball történetének legegyoldalúbb mérkőzésén a Georgia Tech a legendás edző, John Heisman vezetésével 222-0-ra legyőzte a Cumberland College-ot. Azt mondták, hogy Heisman edző ezzel törlesztett a Bulldogsnak az előző évi 22-0-s baseball-vereségért, amelyben a Cumberland állítólag profi játékosokat használt a győzelem érdekében, vagy fordítva, hogy megmutatta, hogy a gyenge ellenfelek elleni pontszerzés milyen nagy befolyással bír a szavazókra az egyetemi futballt értékelő felmérésekben. Mindenesetre a Engineers (ahogy a Georgia Tech csapatát akkoriban nevezték) soha nem dobott passzt, és soha nem kellett négy játéknál több a pontszerzéshez.

1917. november 29: Georgia Tech 68, Auburn 7
Ezzel a győzelemmel ért véget a Yellow Jackets első veretlen, döntetlen nélküli nemzeti bajnoki szezonja. A Georgia Tech 1917-ben 491-17-re győzte le az ellenfeleket egy öt szezonon átívelő, 33 mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozat közepette.

1928. december 8: Ez volt a Georgia Tech második tökéletes szezonjának és a Nemzeti Bajnokságnak a csúcspontja, bár a Yellow Jackets továbbjutott a Rose Bowlba, ahol a Cal ellen kellett megmérkőznie, ami maga is híres meccsnek bizonyult. A 9-0-s alapszakaszban a Georgia Tech mindössze két idegenbeli mérkőzést játszott, amelyeken a Notre Dame, az Alabama, az Auburn és a Georgia csapatát látta vendégül. Ennek fő oka az volt, hogy sok más déli csapat stadionja nem volt olyan nagy vagy megközelíthető, mint az Atlanta belvárosában található Grant Field.

1952. november 15: #A Georgia Tech harmadik nemzeti bajnoki szezonjának egyik legnagyobb meccsén, a Grant Field-en valaha volt két legmagasabban rangsorolt csapat összecsapásán a Georgia Tech szoros védekezésű csatában legyőzte az Alabamát. A Tech, amely már legyőzte a #6-os Duke-ot, a későbbiekben legyőzte a Florida State-et, Georgiát és a veretlen #7-es Mississippit (a Sugar Bowlban), egy 31 meccses veretlenségi sorozat közepette.

1962. november 17.

November 17, 1962: Alabama 6
Az első helyen álló Alabama elleni hihetetlen győzelem véget vetett a Crimson Tide 26 meccses veretlenségi sorozatának. Bobby Dodd a legnagyobb győzelmének nevezte, mivel a Tech meghiúsította az Alabama visszatérési kísérletét azzal, hogy megakadályozta a kétpontos fordítási kísérletet és elkapott egy Joe Namath passzt mélyen a saját területükön, mindössze 1:05 perccel a vége előtt.

November 6, 1976: A 4-6-1-es szezon legemlékezetesebb mérkőzésén a Georgia Tech úgy győzte le a 11. Notre Dame-ot, hogy nem dobott előre passzt. Miután Gary Lanier irányítót az első negyedben passzolás közben hátradőlve elkapták, a Notre Dame játékosai, Ross Browner és Willie Fry a pályán ünnepeltek. Pepper Rodgers, a Georgia Tech edzője úgy döntött, hogy nem engedi meg a Fighting Irishnak, hogy a zsákolás után strázsáljon, és minden következő játékban futást kért. A szokatlan stratégia bevált, és a Yellow Jackets feldöntötte a Notre Dame-ot.

1990. október 13: #Georgia Tech 21, Clemson 19
Alig két szezont követően egy borzalmas, 3-8-as 1988-as szezon után Bobby Ross edző 4-0-ra vezette csapatát, hogy szembenézzen a Tigersszel. A Yellow Jackets került ki győztesen ebből a szoros csatából, és a Citrus Bowlban az #1 Virginia és a #19 Nebraska legyőzésével megszerezte negyedik nemzeti bajnoki címét.

1998. október 17: #Virginia 38
A két magasan rangsorolt Georgia Tech és Virginia csapat második találkozóján (az első 1990-ben volt) a Georgia Tech ismét győzedelmeskedett 41-38 arányban, így a Yellow Jackets osztozott az ACC bajnokságon. A Virginia nagy előnyre tett szert a Georgia Tech hazai mérkőzésén. A GT nagy játékai végül a meccs végén juttatták őket előnyhöz, többek között Joe Hamilton drámai touchdown-passza Dez White-nak. A Virginia az utolsó másodpercekben kihagyott egy mezőnygólt, aminek következtében a Georgia Tech szurkolók ezrei özönlöttek a pályára.

1999. november 27: #Georgia Tech 51, 21. Georgia 48 (OT)
A sorozat eddigi legtöbb pontot hozó mérkőzésén a Georgia a második félidőben 17 pontos hátrányt ledolgozva egyenlített, és úgy tűnt, hogy könnyű győzelmet arathat, miután kilenc másodperccel a vége előtt egészen a Tech 2 yardos vonaláig jutott. Ahelyett, hogy egy győztes mezőnygólt rúgott volna, Jim Donnan, a Georgia edzője egy futójátékot hívott be, amely Jasper Sanks vitatott fumble-jét eredményezte, amelyet a Georgia Tech visszaszerzett az endzone-ban. A hosszabbításban, miután a Georgia elkapott egy passzt az endzone-ban, a Tech egy mezőnygóllal próbálkozott a saját labdabirtoklásában lévő harmadik kísérletnél. A rúgást blokkolták, de a Tech labdatartója, George Godsey visszaszerezte a labdát. A Tech rúgója, Luke Manget második próbálkozása jó volt. A Georgia Tech diákszekciója megrohanta a pályát, és lerombolta a kapufákat.

2008. november 1: Georgia Tech 31, #16 Florida State 28
A november 1-jei FSU – Georgia Tech találkozót megelőzően Bobby Bowden 12 találkozón veretlen volt a Georgia Tech ellen. A Georgia Tech utoljára 1975-ben győzte le a Florida State-et futballban. Paul Johnson vezetőedző első évében a Georgia Tech 6-2-es mérleggel ment a mérkőzésre. A Georgia Tech az első negyedben kétszer is touchdownos hátrányba került, de a 2. negyedben elhúzott, és az első félidő végén 24-20-ra vezetett. A harmadik negyedben egy touchdownnal 31-20-ra vezetett a Tech, de a Florida State felzárkózott, touchdownt szerzett, és a kétpontos kísérletet is értékesítette, így három pontra feljött. Az utolsó drive-ban a Florida State az öt yardos vonalig jutott. A Florida State futója, Marcus Sims megkapta az átadást, és az endzone felé tartott, de a Georgia Tech újonca, Cooper Taylor, a korábbi Tech QB Jim Bob Taylor fia találkozott vele. A labda elszabadult az endzone-ban, és a Tech újonca, Rashaad Reid visszaszerezte, ezzel biztosítva a Jackets győzelmét. Káosz alakult ki, amikor a szurkolók ellepték a pályát, miután tanúi voltak, hogy csapatuk megszakította a Seminoles elleni 12 meccses vereségsorozatát, amely a Tech leghosszabb volt bármelyik modern csapat ellen.

2009. október 17: #Ez volt az első alkalom, hogy a Georgia Tech hazai pályán legyőzött egy top 5-ös csapatot azóta, hogy 1962-ben 7-6-ra legyőzte az első számú Alabamát. A győzelem után a diákok megrohanták a pályát, letépték a kapufát az északi végzónában, és a Georgia Tech elnökének, George P. “Bud” Petersonnak a házához vitték. A győzelemmel a Jackets a 11. helyre került az AP Poll listán. Ez volt az a sorsdöntő mérkőzés, amelynek köszönhetően a Georgia Tech megnyerte az ACC part menti divíziójának bajnoki címét. Később a Jackets legyőzte a Clemsont a 2009-es ACC bajnoki mérkőzésen, és megszerezte az első konferenciabajnoki címét 1998 óta, valamint az első Orange Bowl-helyét 1967 óta.

2011. október 29: Clemson 17
A teltházas, 55 646 fős közönség előtt a Georgia Tech két egymást követő vereség után felállt, és legyőzte az 5. Clemsont. A mérkőzés előtt veretlenül álló Tigers a mérkőzésen négyszer fordította el a labdát, és 383 yardot engedett a Georgia Tech-nek futni. A Yellow Jackets 24-3-as félidei előnyre tett szert, és feltartóztatta a Clemsont, amely 2000 óta először állt 8-0-ra, amikor a Georgia Tech legyőzte az akkori #4-es Tigers-t. Ez volt a Tech első győzelme egy top 5-ös csapat ellen, mióta 2009-ben legyőzte a 4. helyezett Virginia Tech-et.