The Patriots have played in 9 Super Bowls with Tom Brady and only one wasn’t great

The New England Patriots will play in their ninth Super Bowl under head coach Bill Belichick on February 3. To nie będzie nudne.

Edit, 4 lutego 2019: Tak bardzo, bardzo przepraszam wszystkich. Gra ostatniej nocy była punt-heavy rockową walką graną z całą gracją i elegancją GG Allin show. Potraktujcie to jako wyjątek od reguły.

Dlaczego byłem tak pewny siebie? Ponieważ Patrioci byli niezdolni do zagrania nudnego Super Bowl – i historia poparła mnie na tym.

Ubiegłoroczna ośmiopunktowa strata do Eagles w Super Bowl 52 była największym marginesem zwycięstwa, jaki jakikolwiek zespół miał w grze o mistrzostwo NFL z udziałem Belichicka jako głównego trenera przed 2019 rokiem. Wcześniej było to sześciopunktowe zwycięstwo nad Falcons w Super Bowl LI – grze, która zawierała 25-punktowy comeback i pierwszą dogrywkę w historii Super Bowl.

A potem Patrioci w końcu dostali dwupozycyjne zwycięstwo i przyszło w grze, w której zdobyli 13 punktów. To świetna wiadomość, jeśli kochasz złożone układy defensywne i pakiety blitz, ale zła wiadomość, jeśli kochasz rozrywkowy futbol.

Przed 2019 rokiem każdy inny Super Bowl, w którym Patriots grali pod przyszłym trenerem Hall of Fame, został rozstrzygnięty przez trzy lub cztery punkty. Dwa sprowadziły się do bramek terenowych z mniej niż 10 sekundami pozostałymi na zegarze. Jeden sprowadził się do przechwytu w strefie końcowej z 20 sekundami do gry. W 2017 roku zwycięstwo zostało zaserwowane w ostatniej grze gry, gdy Pats capped największy comeback w historii Super Bowl z dwoma jardami scoring plunge.

Tom Brady’s włączenie do Super Bowl był dobrodziejstwem dla reklamodawców utknął z czwartym kwartale slotów czasowych. Za każdym razem, gdy Patrioci grają o tytuł NFL, ostatnie 15 minut gry staje się oglądanie nominacji. Czterokrotny Super Bowl MVP był katalizatorem za 87 czwartym kwartale i dogrywki punktów z franczyzą.

Sortowanie największych gier franczyzy według kolejności oglądalności jest wysokim zadaniem, ale cenne ćwiczenie w clutch gra po obu stronach piłki. Oto ostateczna lista Super Bowls Nowej Anglii, od materiałów na drzemkę po rajdy pod koniec meczu, które wywołują więcej potu i panicznego oddechu niż butelka sosu śmierci Blair’s.

11. Super Bowl 53: Patriots 13, Rams 3

Ten mecz rozpoczął się od przechwycenia przez Toma Brady’ego, a skończył na chybił trafił Greg Zuerlein field goal. Zawierał najmniej punktów kiedykolwiek zdobytych przez Patriots w erze Belichicka, a jednak stoi jako największy margines zwycięstwa, jaki drużyna kiedykolwiek miała w Super Bowl. To było brzydkie i obrzydliwe, piękne i wspaniałe i pewnego dnia zostanie docenione jako powstrzymująca bitwa defensywna, którą faktycznie było.

Nie dzisiaj, chociaż.

10. Super Bowl XX: Bears 46, Patriots 10
9. Super Bowl XXXI: Packers 35, Patriots 21

Dwie nudne pozostałości z ery przed Belichickiem kanapki na pustkowiu strasznego futbolu. Pamiętamy nr 9, bo 300-funtowy defensor zdobył przyłożenie. Pamiętamy nr 8, bo Desmond Howard wyrwał serca fanów Patriots 99-jardowym przyłożeniem w trzeciej kwarcie. Ostatecznie były to złe mecze, bez względu na to, co mówią fani Chicago i Green Bay.

8. Super Bowl XXXIX: Patriots 24, Eagles 21

Fakt, że Terrell Owens nie jest w Hall of Fame, jest dowodem na to, że ta gra pozostaje najłatwiej zapomnianym zwycięstwem Nowej Anglii w Super Bowl (EDIT: 18 miesięcy po tym, jak ten artykuł został opublikowany po raz pierwszy, zrobił to). The outspoken szeroki odbiornik zrobił oszałamiający powrót do zdrowia po złamaniu nogi, aby złapać dziewięć podań na 126 jardów. Niestety, to nie wystarczyło, aby pokonać Brady’ego i jego własnego trenera dziwaczne zarządzanie zegarem.

Philadelphia trailed 24-14 z nieco mniej niż sześć minut do gry, kiedy dostał piłkę z powrotem na własnej linii 21 jardów. Andy Reid przyjął bardziej zrelaksowane podejście, zamiast zastosować ofensywę pośpieszną. Zanim 30-jardowe przyłożenie Grega Lewisa sprawiło, że mecz stał się jednopunktowy, minęła już 2 minuta gry. Nieudany onside kick dość mocno przypieczętował ten mecz, choć przerwany rajd dał nam miejską legendę o Donovanie McNabbie rzygającym podczas najważniejszego meczu w swoim życiu.

7. Super Bowl XLVI: Giants 21, Patriots 17

Nowy Jork pokonał deficyt 17-9 w drugiej połowie dzięki częściowo Mario Manningham’s over-the-shoulder, tiptoe catch down the sideline. Jednak ten mecz był nieco nudny, zawierał tylko cztery przyłożenia, ale ugruntował status Eli Manninga jako jedynego człowieka, który może zniszczyć dynastię Patriots.

6. Super Bowl XXXVIII: Patriots 32, Panthers 29

Ten mecz przeszedł od nudy do bananów niezwykle szybko, a fakt, że jest dopiero na piątym miejscu, świadczy o tym, jak świetne są pozostałe mecze. Nikt nie zdobył punktów przez pierwsze 26:55, zanim otworzyły się wrota powodzi. Dwie drużyny połączone na 24 punkty w ostatnich trzech-plus minut, wziął trzeci kwartał off, a następnie wysadził się na 37 więcej w bonkers czwartym.

An 85-jard bomba z Jake Delhomme do Muhsin Muhammad dał Carolina jego pierwsze prowadzenie w grze z 6:53 lewo, ale dwa-jard pass do linebacker / touchdown maszyny Mike Vrabel umieścić Pats się przez siedem z mniej niż trzy minuty do gry. Delhomme przeprowadził mistrzowską dwuminutową musztrę, aby przywrócić ten mecz do normy i rozpocząć milion rozmów o tym, że „żaden Super Bowl nigdy nie poszedł na dogrywkę”.

Ale podobnie jak Rams dwa lata wcześniej, Panthers dali Brady’emu i Adamowi Vinatieri zbyt dużo czasu na kontrę. Następujący po tym kickoff Johna Kasaya wyszedł poza granice, zostawiając krótkie pole dla Brady’ego, który spokojnie poprowadził swoją ofensywę 37 jardów, aby ustawić zwycięskie 41-jardowe kopnięcie Vinatieriego.

Widzieliśmy też sutek Janet Jackson, który miał na sobie zbroję jak malutki spartański żołnierz, co było schludne.

5. Super Bowl XXXVI: Patriots 20, Rams 17

Gra, która uczyniła z Brady’ego gwiazdę i sprawiła, że tysiące fanów z Nowej Anglii powiedziało Johnowi Maddenowi, żeby zamknął swoją tłustą gębę. Nowa Anglia była o dwa przyłożenia słabsza dzięki niecieszącemu się dobrą sławą drugorocznemu rozgrywającemu i rosterowi, który ważył dużo zarówno młodych, niesprawdzonych graczy (Brady, Richard Seymour, Kevin Faulk), jak i rozbitków z innych drużyn (Vrabel, Antowain Smith, Otis Smith). Po drugiej stronie linii bocznej były Rams, prowadzony przez Hall of Fame quarterback i The Greatest Show on Turf.

The Patriots były w stanie szlifować swoją drogę do 17-3 czwartej kwarty prowadzenie, ale 2002 Kurt Warner nie był siłą, aby być zawarte na długo. Louis do dwóch późnych przyłożeń, które sprawiły, że awans Rams do mini-dynastii był przesądzony. Kiedy New England odzyskał piłkę na własnej linii 17 jardów z 1:21 do gry, Madden błagał zespół, aby grać na dogrywkę, niż ryzykować przegraną.

Zamiast tego, Brady zrobił to, co robi najlepiej, zamieniając anonimowych graczy w gwiazdy w drodze do jaw-dropping zwycięstwo. Ukończył podania do Troya Browna, J.R. Redmonda i Jermaine’a Wigginsa, by ustawić Vinatieriego na 48-jardowym, zwycięskim polu karnym. Piłka wpadła do bramki w doliczonym czasie gry, a Patrioci zdobyli swoje pierwsze w historii mistrzostwo NFL.

4. Super Bowl XLII: Giants 17, Patriots 14

Sezon 19-0 Nowej Anglii został przeżuty i wypluty przez obronę Giants, która po zdobyciu 38 punktów przez Brady’ego i jego ofensywę w ostatnim meczu sezonu zasadniczego dostosowała się po mistrzowsku. Patriots byli 12,5-punktowymi faworytami, ale zdobyli najmniej punktów w całym sezonie w oszałamiającej porażce.

Te 14 punktów prawie wystarczyło, aby wygrać. Patrioci objęli prowadzenie 14-10 pod koniec czwartej kwarty dzięki sześciojardowemu przyłożeniu Randy’ego Mossa, po czym wyglądało na to, że gra się skończyła, gdy podanie Eli Manninga trafiło w ręce All-Pro cornerback Asante Samuela. Ale Samuel nie zdołał złapać piłki, a jego upadek dał Nowemu Jorkowi nowe życie. Okazja doprowadziła do tego pokazu czarodziejstwa wszech czasów Manninga i Davida Tyree.

Cztery zagrania później, fade route w strefie końcowej do Plaxico Burressa dało Gigantom dramatyczne zwycięstwo i wymazało starania Nowej Anglii o miano najwspanialszej drużyny wszech czasów.

3. Super Bowl LII: Eagles 41, Patriots 33

Wyglądało na to, że Patrioci zamierzają przeprowadzić klasyczny comeback w końcówce meczu. New England wziął ich pierwsze prowadzenie gry z nieco ponad dziewięć minut w lewo do gry. Ale Eagles, prowadzeni przez rezerwowego rozgrywającego Nicka Folesa, byli nieustępliwi. Objęli prowadzenie 38-33 na nieco ponad dwie minuty przed końcem, po czym wymusili rzadki faul Toma Brady’ego i odzyskali je. Eagles zamienili to w trzy kolejne punkty, obejmując prowadzenie 41-33, i powstrzymali ofensywę Patriots, by odnieść pierwsze zwycięstwo w Super Bowl w historii franczyzy.

2. Super Bowl XLIX: Patriots 28, Seahawks 24

Malcolm Butler miał zły mecz przeciwko Falcons w niedzielę. Mógłby stać na środku boiska i śpiewać piosenki o ognisku przez 60 minut i nadal byłoby to zwycięstwo netto dla Nowej Anglii. The undrafted cornerback’s end zone interception of Russell Wilson preserved the Patriots’ fourth Super Bowl win and may be the most clutch play in Super Bowl history.

Butler’s play is the headliner, but Brady’s ability to drive his team back from a 10-point fourth-quarter deficit was the true difference maker. Weteran quarterback grał słabo na początku, nawet biorąc punkty z tablicy wyników z nierozważnego przechwytywania w strefie końcowej. Następnie, z grą na linii, ukończył 14 z ostatnich 16 podań, aby poprowadzić Nową Anglię do dwóch przyłożeń i ustawić bohaterski pick Butlera.

Żaden Super Bowl nigdy nie huśtał się tak dziko na jednej sztuce.

1. Super Bowl LI: Patriots 34, Falcons 28 (OT)

Nie sądziłeś, że coś może przebić dramatyczny przechwyt Butlera? Okazuje się, że trzeba by było gry, która związała lub ustawiła 31 różnych rekordów Super Bowl, aby to zrobić. Brady wyglądał jak śmieć w pierwszej połowie; jego podania były miękkie i dziwnie niedokładne jak na legendarnego podającego. Znęcając Falcons pass rush trzymał go z coraz wygodne i robi rzeczy Brady, nawet kapitalizując na błędnej lekturze dla 82 jardów Robert Alford pick-six.

To zmieniło się w drugiej połowie. Patriots załatali dziury w swojej linii ofensywnej i Brady wziął się do roboty. Deficyt 28-3 skurczył się jak plastik w piekarniku, w czym pomogło kilka wątpliwych zagrań koordynatora ofensywy Atlanty Kyle’a Shanahana. Jak zegar w dół na „wszystko musi iść dobrze” sytuacji, każdy wynik przyszedł New England.

Jakby losy nie były telegrafowanie wynik wystarczająco, Patriots nawet dostał własną wersję Tyree’s hełm catch.

Brady nadal kompletowania przepustek, znalezienie dziur w Atlancie wtórnych w drodze do rekordowej 462 jardów mijania. James White, niewyróżniający się zawodnik, który spędził sezon w cieniu LeGarrette Blounta i Diona Lewisa, ustanowił swój własny rekord w meczu o tytuł z 14 odbiorami. Obrona, która została zgazowana na 28 punktów w 15:17 przedziale, przeszła przez ostatnie 27 minut gry, nie oddając ani jednego punktu.

Żaden zespół w NFL nigdy nie zrobił tego, co Patrioci zrobili w Super Bowl LI. W tym momencie te bijące rekordy, spocone dłonie, chwytające piwo występy stają się standardem, z którego znane są Super Bowls w Nowej Anglii.